پارس رویال

راه‌کارهای اداره سازمان

Pars Royal

Organization Management Solutions

خدمات
آموزش
تماس با ما

آموزش

در دنياي در حال تغيير كنوني ضرورت آموزش در سازمان ها و نهادها به دلايل فراوان پذيرفته شده است. تغييرات سريع و عميق علمي سبب شده است كه هر از چند گاهي مطالب و نظريه هاي جديدي وارد ميدان زندگي شود كه براي ارائه حيات به ناچار بايد علوم و معارف جديد را آموخت و برخي از نظريه هاي قديمي را كه كارآيي ندارند ، كنار گذاشت . اساس بهسازي سازماني كه به نام هاي ديگري چون توسعه وبالندگي سازماني  نيز خوانده شده بهسازي نيروي انساني است كه به صورت هاي مختلف ( آموزش قبل از خدمت و ضمن خدمت )درسازمان ها انجام مي شود.

آموزش كاركناي فرايندي است كه انطباق و سازگاري كاركنان را به محيط متحول سازماني و متعاقبا انطباق  بهتر سازمان را با محيط بيروني فراهم مي آورد.در نتيجه كاركنان آموزش ديده نسبت به كاركنان آموزش نديده به تغييرات سازماني و همچنين تغييرات جامعه آگاهانه تر واكنش نشان مي دهند و از آن جا كه حيات و ادامه زندگي سازمان تا حدود زيادي به دانش و مهارت كاركنان آن بستگي دارد ، افراد ماهرتر و آموزش ديده تر نقش مؤثرتري در كارآمدي و بهره وري سازماني خواهند داشت. از طرف ديگر آموزش با افزايش ميزان اطلاعات، دانش، مهارت ها و قابليت هاي كاركنان، آنان را براي ايفاي وظايف و قبول مسئوليت هاي جديدتر ، آماده تر و مجهزترمي كند .

 

شرکت پارس رویال با ماموریت تعریف شده آموزش خارج از سازمان در دو بخش زیر به صورت فعال درحال پاسخگویی به نیاز مشتریان است :

  1. 1.      آموزش مشتریان جدید

واحد آموزش در راستای اهداف شرکت و پاسخگویی به نیاز روز افزون مشتریان محترم، برنامه آموزشی مدونی برای آموزش مشتریان جدید تهیه دیده است. از اهداف این برنامه های آموزشی بالا بردن سطح آگاهی و دانش کاربران سیستم جهت استفاده بهینه از نرم افزار و کمتر شدن حجم مشکلات است. همچنین برگذاری آزمون و اعطاء گواهینامه جهت اطمینان از آشنایی کاربر با سیستم ها نیز در برنامه های نزدیک این بخش قرار گرفته است.

همچنین شایان ذکر است این دسته از کلاسها برای یک گروه مخصوص کاربران سیستم که از طرف شرکت خریدار معرفی می گردد تشکیل خواهد شد. هر شرکت برای آموزش سیستم ها مجاز به معرفی دو نفر به ازای هر سیستم و یک نفر به عنوان کارشناس ارشد و یک نفر کارشناس سیستم می باشد و برای تعداد بیشتر از 2 نفر مشتری موظف به پرداخت شهریه آموزش می باشد.

  1. 2.      آموزش مشتریان قدیمی

واحد آموزش با توجه به اهمیت مشتری مداری و در ادامه برنامه های آموزشی شرکت،اینبار برای مشتریان قدیمی خود برنامه های متفاوتی آماده کرده است. این برنامه های آموزشی با هدف بالا بردن سطح آگاهی و دانش کاربران قدیمی سیستم مانند شرکت هایی که قبلا سیستم را تهیه نموده اند و یا شرکت هایی که کاربران آنها تغییر نموده اند می باشد.

تیم تهیه Help

با گذشت زمان و فراگیر شدن نرم افزار قدرتمند شرکت پارس رویال، گروه آموزش گامی فراتر از آموزش به مشتریان خود برداشته و تهیه راهنما با فرمت PDF جهت استفاده ی کاربران سیستم را نیز در اولویت های کاری خود نهاده است. این گروه اموزشی با قرار دادن مشتری در اهداف و برنامه های خود برنامه های بلند مدت جدیدی را در دست اجرا دارد.

منتظر خبر های اموزشی بیشتر باشید