پارس رویال

راهکارهای اداره سازمان

Pars Royal

Organization Management Solutions

راهکار ویژه
سازمان‌های فروش محور

در گذشته های نه چندان دور، صنایع در جوامع بشری محصولات خود را بر اساس استراتژی های تولید محور به بازار ارائه مینمودند. استراتژی تولید محور تنها به خطوط تولید و تامین سازمان خود می نگرد و بازار تابع تولیدات این صنایع بوده است. به بیان ساده تر، هر چیزی که تولید می شده، به فروش می رسیده است. نمونه ی بارز این امر را میتوان در تاریخچه ی تولیدات شرکت ماشین سازی فورد دید که ماشین ها را تنها به رنگ سیاه می ساختند و شعار معروف هنری فورد موسس این شرکت اینگونه بود:"هر مشتری می‌تواند خودرویی به رنگ دلخواه خود داشته باشد تا زمانیکه این رنگ سیاه باشد." 

بعد از مدتی با رشد رقابت در بازار و حضور تولیدکنندگان متعدد، مشتریان دارای حق انتخاب شدند و کیفیت و ارائه خدمات مشتری از طرف شرکت ها تبدیل به برگ برنده ی بازارها گردید. بالطبع تمامی شرکت ها به سمت استراتژی های جدیدی رفتند که از طریق آن بتوانند رضایت مشتریان خود را بالا برده و درنتیجه فروش خود را تامین نمایند. یکی از این استراتژی ها، استراژی فروش محور بوده است که بر اساس آن، میزان فروش و انتخاب و نظر مشتریان عوامل تولید را در بر می گیرد. در جوامعی که استراتژی فروش محور حاکم است مشتریان کیفیت بیشتری را در تولیدات و خدمات جستجو می کنند و قدرت خرید ایشان از قدرت فروشندگان بالاتر است. از این رو سازمانهای فروش محور، باید توجه جدی به سیستم های فروش خود داشته باشند، زیرا این سیستمهای فروش هستند که نمایانگر میزان رضایت و علاقه مندی مشتریان به محصولات داخل بازار هستند. همچنین سیستمهای فروش و بازاریابی تمامی اطلاعات مربوط به بازار مانند اطلاعات محیطی، میزان فروش، سمت و سوی مصرف مشتریان، مناطق و زمان های بهینه فروش و همچنین تمامی اطلاعات بدست آمده از پرسشنامه ها را در خود ذخیره و دسته بندی می نمایند تا مدیران کارامد و موفق سازمانها با تحلیل این اطلاعات بتوانند فروش خود را بهبود بخشند. 

در سازمانهای فروش محور، تقویت سیستم های فروش موجب افزایش تعداد مشتری می گردد. این سازمانها معمولا با حجم اطلاعات مفید و غیر مفید بالایی در ارتباط هستند که بدون یک سیستم کارامد مدیریتی، ممکن است قسمتی و یا حتی بخش عمده ای از داده های مفید سازمانی خود را از دست بدهند. از مزایای دیگر سیستمهای فروش، کنترل و دستیابی به اطلاعات مورد نیاز در کمترین زمان و به آسانترین شیوه ممکن است. این نیازی است که یک مدیر سازمان فروش محور بزرگ هر روز با آن درگیر است و پیدا کردن یک راه کار ساده و بهینه از دغدغه های رایج مدیران است. 

با یک نگاه جامع به یک سازمان فروش محور می توانیم به آسانی دشواری و تراکم کار آن را درک نماییم، زیرا این سازمانها در کنار فروش خود تمامی مراحل تامین و تولید و حتی پخش خود را نیز مدیریت می نمایند. با رشد تکنولوژی، فناوری اطلاعات به خدمت مدیران سازمانها درآمده است تا در گذر از این مرحله دشوار و رسیدن به بهترین کیفیت و بالاترین میزان رضایت مشتریان با کمترین مشکلات مواجه شوند. شاید از مهمترین مشکلات یک سازمان فروش محور عدم یکپارچگی و جزیره ای بودن آن است که عدم کنترل بر هزینه ها موجب میگردد. تیم پارس رویال، با شناخت دغدغه های این سازمانها، یک سیستم یکپارچه و اختصاصی برای سازمان شما طراحی می نماید تا بتواند پاسخگوی تمامی نیازهای شما باشد. ما تیم انفورماتیک سازمان شما را با سالها تجربه ی گروه متخصصان خود، در بهبود فرایندهای سازمانی یاری خواهیم داد.