راهکار جامع ERP

کسب و کارهای بزرگ، اطلاعات زیادی نیز دارند. از داده های کارکنان گرفته تا انواع مسائل مختلف مانند پرداخت حقوق کارکنان ، حسابرسی های سالانه، انبارگردانی و حتی واردات و صادرات. نگهداری از این داده ها و استفاده از آن ها برای مضامین مختلف، امری بسیار پیچیده و تخصصی است که به این راحتی ها قابل انجام نیست. برای همین ، عموم کارخانجات و کسب و کار های بزرگ به سراغ استقرار و راه اندازی سیستم‌های erp  می‌روند. این سیستم های پیچیده علاوه بر توانایی تحلیل داده های کلان در مقیاس بسیار بالا، امکان گزارش گیری و مقایسه های گوناگون را نیز برای مدیران و صاحبان کسب و کار فراهم میکند.

چرا سلوشن آرت؟

شخصی سازی
امکان طراحی تمامی زیرساخت ها و ماژول ها متناسب با کسب و کار شما
فضای ابری
امکان استقرار و استفاده از راهکارهای سازمانی به صورت ابری
بدون پرداخت اضافی
امکان استفاده برای بی نهایت کاربر بدون هزینه اضافی
خدمات پس از فروش
پشتیبانی از کاربران در اسرع وقت؛ تلفنی، آنلاین و متنی
Erp

ERP؛ برای شما، به سلیقه شما

سلوشن آرت گامی هنرمندانه برای تبدیل مدیریت داده ها از حالت جزیره ای و پراکنده به سیستمی یکپارچه و کارا تر است. تفاوت اصلی سلوشن آرت با بسیاری از سیستم های  برنامه ریزی منابع سازمانی داخلی و خارجی در نحوه پیادی سازی و اجرای این سیستم است. تمامی اجزای سیستم سلوشن آرت مطابق با نیازهای سازمانی کسب و کار ها طراحی و ساخته می‌شود. بدین ترتیب شرکت ها نیازی به تطبیق خود با سیستم جدید منابع سازمانی نداشته و این سیستم جدید است که مطابق با نیازها و خواسته های کسب و کار طراحی می‌شود.

دستیار همه‌فن‌حریف

تنوع بالای ماژول ها و امکان انجام طیف گسترده ای از فعالیت ها تنها در یک برنامه جامع، سلوشن آرت را به یک انتخاب بی نظیر برای کسب و کارهای موفق تبدیل کرده است. به کمک سلوشن آرت می‌توانید سیستم های مختلفی را برای کسب و کار خود داشته باشید و اطلاعات هر بخش را به صورت مجزا تهیه کنید.

سلوشن آرت

وظیفه این ماژول، برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و نظارت بر منابع مالی با هدف دستیابی به اهداف سازمانی است. این ماژول دارای زیر سیستم‌های خزانه داری، حسابداری تدارکات، حسابداری انبار، حسابداری فروش، حسابداری اموال، حسابداری هزینه‌ها، حسابداری دستمزد و حقوق، حسابداری صنعتی و بهای تمام شده و دفتر اداری می‌باشد.

 

به کمک این ماژول می‌توانید امور مختلفی مانند پیش‌بینی، برنامه ریزی، بازاریابی و … را انجام دهید. از انواع زیر سیسیم‌های این ماژول می‌توان به برنامه‌ریزی تولید، مدیریت نیازمندی‌های تولید، مدیریت روش‌های ساخت و فرمولاسیون و مدیریت اجرای تولید می‌باشد.

 

انواع مسائل مرتبط با فروش، توزیع، مشتریان، کالاهای مرجوعی و …. در بخش مدیریت فروش و توزیع قرار می‌گیرند. مدیریت امور مشتریان، مدیریت سازمان فروش، مدیریت ناوگان توزیع، مدیریت مسیرها و جغرافیای فروش و توزیع، مدیریت پروموشن ها و تخفیفات و جشنواره‌ها، مدیریت فروش گرم، مدیریت فروش سرد، مدیریت فروش قراردادی، مدیریت چینش بازار، مدیریت مسیریابی و توزیع هوشمند، مدیریت کالاهای مرجوعی توزیع و مرجوعی فروشاز جمله زیرسیستم‌های این ماژول محسوب می‌شوند.

 

مدیریت زنجیره تأمین یک رویکرد یکپارچه‌سازی برای برنامه‌ریزی و کنترل مواد و اطلاعات می‌باشد که از تأمین کنندگان تا مشتریان جریان دارد.

مدیریت امور تامین کنندکان، مدیریت فرایندهای خرید و مدیریت فرایندهای تحویل کالا از جمله زیرسیستم‌های این ماژول محسوب می‌شوند.

 

سرمایه انسانی درواقع سرمایه نهفته در کارکنان یک کسب و کار است که به مرور زمان و از طریق تجربه و آموزش ایجاد شده است. از جمله زیرسیستم‌های این ماژول می‌توان به مدیریت مدارک پرسنل، مدیریت احکام، مدیریت امور وام ها، مدیریت تعاون و رفاه، مدیریت وقایع پرسنلی و مدیریت امور پاداش اشاره کرد.

 

محتوای تغییر وضعیت
محتوای تغییر وضعیت
محتوای تغییر وضعیت
محتوای تغییر وضعیت
محتوای تغییر وضعیت

تمامی این ماژول ها کاملا به صورت انحصاری و متناسب با کسب و کار شما طراحی شده و امکان تغییر و شخصی سازی کاملا مطابق با نیاز های شما جود دارد. در صورت نیاز به طراحی بخش های دیگر و یا ایجاد تغییر در ماژول های فعلی می‌توانید با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

محدودیت سلوشن آرت به وسعت نیازهای شماست. بزرگ‌ترین کسب و کارهای ایران برای آسودگی خاطر از انواع مسائل مرتبط با تولید، توزیع، مدیریت و … سلوشن آرت را انتخاب کرده اند. به دلیل انعطاف بالا در طراحی و پیاده سازی انواع بخش های مختلف و ماژول ها، سلوشن آرت توانایی شگفت انگیزی در پوشش دادن طیف وسیعی از کسب و کار ها را دارد. از شرکت های هواپیمایی گرفته تا کارخانجات بزرگ تولیدی و پالایشگاه ها.

نظرات مشتریان

حوزه های فعالیت سلوشن آرت

حوزه عملیات

درخواست مشاوره

درباره ما

شرکت پارس رویال، با بیش از 30 سال سابقه درخشان در ارائه راهکارهای سازمانی شخصی سازی شده برای طیف گسترده ای از کسب و کارها، در حوزه های تولید نرم افزار، مالی، فرآیند سازی، منابع انسانی، آموزش، استقرار، پشتیبانی و گسترش تجارت به مدد تجربه چندین ساله خود در صنعت نرم افزار ایران چشم به افق های بلند پیش رو دوخته است.

شبکه های اجتماعی