نرم افزار اموال یا دارایی ثابت

ثبت و ضبط دارایی های یک مجموعه به طوری که جزییات این اموال و دارایی ها به صورت دقیق لحاظ شده و هرگز از دست نروند، وظیفه ای است که نرم افزار اموال یا دارایی ثابت سلوشن آن را به خوبی انجام می‌دهد.

دارایی یا اموال همه آن چیزی است که یک مجموعه حق مالکیت آن را دارد و می‌تواند در دوره های مختلف از آن استفاده کند. به عبارت دیگر، دارایی‌ها یا اموال یک مجموعه یا شرکت، کالاهایی هستند ک در بیش از یک دوره مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دارایی ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند

1. دارایی های که در یک دوره مالی مصرف می‌شوند. این دارایی‌ها به دلیل این که بیشتر جنبه مصرفی دارند، یک بار در محاسبات مالی سالانه لحاظ شده و برای محاسبه مجدد آن‌ها در دوره مالی جدید، نیازی به بررسی و تحلیل اضافی وجود ندارد.

2. دارایی هایی که در بیش از یک دوره مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای بررسی این دارایی‌ها باید مواردی نظیر میزان استهلاک نیز در نظر گرفته شود که باعث پیچیدگی امر تحلیل آن‌ها می‌شود.

ماژول اموال شرکت پارس رویال می‌تواند به راحتی انواع دارایی‌های مختلف را متناسب با ارزش ذاتی آن‌ ها و نیز میزان هزینه تعمیر و استهلاک آن‌ ها برای‌تان محاسبه کند.

ویژگی‌ها

ثبت و بررسی تعداد نامحدود دارایی و توضیحات مربوط به آن‌ها
توانایی مثال‌زدنی در محاسبه ارزش دارایی ها و نیز شرایط آن‌ها ( کالاهای درحال استفاده و یا موجود در انبار)
ثبت اطلاعات مربوط به هزینه های تعمیر و استهلاک دارایی ها

دارایی های یک مجموعه می‌توانند در انبار یک مجموعه قرار بگیرند و در سال‌های مالی بعدی وارد چرخه هزینه‌های شرکت بشوند.

ویژگی‌ های برتر

محاسبه تعمیرات

تعمیر دارایی های شرکت شامل دو نوع تعمیرات کلی و تعمیرات جزیی است. در تعمیر کلی، تغییرات اعمال شده در سیستم، سال ها به کار خود ادامه می‌دهند. بنابراین لازم است تا هزینه این تعمیرات در سال‌های مالی متفاوت لحاظ شود. اما در تعمیرات جزیی، عموما قطعات مصرفی سیستم مورد تعمیر یا تعویض قرار می‌گیرند که معمولا در همان سال مالی جاری حسابرسی می‌شوند.

فرآیند خروج

اموال و دارایی هایی که هزینه نگهداری و تعمیرات آن ها برای استفاده در سال های مالی آتی برای شرکت توجه اقتصادی ندارند، عموما از دارایی های شرکت کنار گذاشته می‌شوند. این فرایند خارج کردن دارایی‌ها از شرکت، قبل از استهلاک کامل آن‌ها، نیاز به بررسی سود و زیان و صادر کردن اسناد آن دارد که همه آن‌ها در ماژول دارایی سلوشن مورد محاسبه قرار می‌گیرند.

محاسبه بیمه

از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به قابلیت محاسبه بیمه اموال اشاره کرد. به این ترتیب کاربران دیگر نیازی به استفاده از برنامه های غیر یکپارچه را ندراند و تمامی فعالیت های مربوط به اموال و دارایی در این نرم‌افزار محاسبه می‌شوند.

نرم افزار اموال یا دارایی سلوشن در دو نسخه قابل ارائه است که با توجه به ابعاد کسب و کار خود و نیازی که دارید می‌توانید نسخه متناسب با خود را انتخاب کنید.

مقایسه سولوشن پلاس و سولوشن سی اس

سلوشن سی اس

کامل ترین نرم افزار سازمانی

بهای لایسنس 10,000,000  تومان
مدیریت امور مالی
مدیریت تولید
مدیریت فروش و توزیع
مدیریت زنجیره ی تامین
مدیریت سرمایه های انسانی
مدیریت فروش و توزیع

سلوشن پلاس

کامل‌ترین نرم افزار برای شرکت های کوچک

بهای لایسنس 60,000,000 تومان
مدیریت امور مالی
مدیریت تولید
مدیریت فروش و توزیع
مدیریت زنجیره ی تامین
مدیریت سرمایه های انسانی
مدیریت فروش و توزیع

فرم درخواست دمو نرم افزار اموال یا دارایی ثابت

درباره ما

شرکت پارس رویال، با بیش از 30 سال سابقه درخشان در ارائه راهکارهای سازمانی شخصی سازی شده برای طیف گسترده ای از کسب و کارها، در حوزه های تولید نرم افزار، مالی، فرآیند سازی، منابع انسانی، آموزش، استقرار، پشتیبانی و گسترش تجارت به مدد تجربه چندین ساله خود در صنعت نرم افزار ایران چشم به افق های بلند پیش رو دوخته است.

شبکه های اجتماعی

درخواست دمو نرم افزار اموال یا دارایی ثابت