سیستم فروش

یکی از حیاتی‌ ترین زیرساخت‌ های همه سازمان‌ ها و بنگاه‌ های اقتصادی که تمام درآمد‌ های در آن ثبت و ضبط می‌شود، سیستم و زیرساخت فروش است. وظیفه اصلی این سیستم، ذخیره تمامی درآمد های عملیاتی سازمان است. نرم افزار فروش پارس رویال، یکی از مجهزترین و پیشرفته‌ ترین نرم‌‎افزار های فروش در ایران است که توسط بسیاری از برند ها و شرکت ها مورد استقبال قرار گرفته است.

انواع فروش به طور کلی به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند

فروش گرم

فروش گرم یا HOT SALE از قدیمی ترین روش‌های فروش و بازاریابی محسوب می‌شود. در این روش، فروشنده کالای خود را به همراه خود به بازار و بنگاه های فروش برده و با استفاده از روش‌های مختلف بازاریابی، کالای خود را به فروشنده های مختلف داده و در ازای آن از خریداران پول دریافت می‌کند.

فروش سرد

از دیگر روش‌های فروش کالا، فروش سرد است که به آن pre order نیز گفته می‌شود. در این رشو، ویزیتورها بدون داشتن کالا، پیش فروشنده‌ها رفته و از آن‌ها ثبت سفارش می‌کنند. پس از جمع آوری سفارش‌ها، تولید کننده محصول مرحله ارسال سفارش ها را با استراتژی‌های مشخص انجام داده و فاکتورهای متناسب را صادر می‌کند.

فروش قراردادی

فروش قراردادی که به عنوان پیش‌خرید نیز از آن یاد می‌شود، عموما به صورت یک توافق نامه بین خریدار و تولیدکننده ثبت می‌شود. در این روش، خریدار قبل از خرید کالا با فروشنده قرارداد می‌بندند و طبق قرارداد، کالای مشخصی را با قیمتی از پیش تعیین شده در بازه زمانی مشخص تحویل می‌گیرد.

در کنار این سه روش اصلی فروش، فروش اینترنتی نیز مطرح می‌شود. در فروش اینترنتی، مشتری‌ها به تمامی کالاهای موجود دسترسی دارند و مطابق نیاز خود، سفارش‌ها را ثبت می‌کنند.

ارتباط نزدیک بین ماژول ها

تمامی موارد گفته شده در ماژول فروش پارس رویال پشتیبانی شده و پس از انجام هر یک از انواع فروش، اطلاعات مربوط به آن در سیستم ذخیره شده و به این ترتیب، کاربران می‌‌توانند آمارهای فروش را در هر لحظه داشته باشند. برای انجام فرایندهای ذکر شده لازم است تا لیست کاملی از مشتریان، کالاهای قابل فروش، لیست قیمت‌ها و … تهیه شود.

ویژگی‌ های برتر

پروموشن

مشتری‌ها برای بازگشتن به محصول شما و خرید مجدد از شما (retention) نیاز به یک دلیل متقاعد کننده دارند. تخفیفات دوره ای، تشویق مشتریان به خرید مجدد و خرید بیشتر، تغییر در نحوه پرداخت (مثلا اقساطی) و هر روش دیگری که در پلن ریتنشن استفاده می‌شود، در سیستم فروش پارس رویال لحاظ شده و داده های آن‌ها به صورت منظم سدته بندی می‌شود. بدین طریق می‌توان مشخص کرد که کدام دسته از مشتری‌ها به حد نصاب کدام یک از پروموشن ها رسیده اند. این دسته بندی ها از طریق فاکتورهای صادر شده برای مشتری ها مشخص می‌شوند.

بخش بندی سازمان فروش

سازمان فروش به طور کلی شامل سه رکن اصلی فروشنده، سرپرست فروشنده و رییس هستند که در یک درخت‌واره تعریف می‌شوند. این ارکان می‌توانند از اعضای داخلی یا خارجی سازمان باشند. این ارکان با توجه به اهداف، حقوق، پورسانت، جغرافیا و ... دسته بندی شده و هر یک به انجام وظیفه محول شده خود مشغول می‌شود.

گزارشات کامل

گزارشات ارائه شده در نرم‌افزار فروش پارس رویال می‌توانند به حالت‌های مختلفی تفکیک شوند. این دسته بندی‌ها می‌توانند شامل تفکیک روزانه، تفکیک قیمت، تفکیک مشتری و تفکیک برند باشند. ماژول فروش علاوه بر ارائه گزارش کامل فروش، در ارتباط با سیستم بهای تمام‌شده می‌تواند گرازشات مربوط به هزینه تمام شده را نیز ارائه دهد.

سیستم فروش

نرم افزار فروش پارس رویال، بیشتر از هر ماژول دیگری، با دو ماژول اساسی انبار و خزانه داری در ارتباط است. اطلاع از کالاهای موجود برای فروش از ارتباط با ماژول انبار و اطلاع از نحوه معامله و تسویه با مشتریان از ارتباط با ماژول خزانه داری به دست می‌آید. همچنین اسناد حسابداری مرتبط با مدارک درآمدی نیز از طریق ماژول حسابداری پارس رویال محاسبه و صادر می‌شوند.

نرم افزار فروش سلوشن در دو نسخه قابل ارائه است که با توجه به ابعاد کسب و کار خود و نیازی که دارید می‌توانید نسخه متناسب با خود را انتخاب کنید.

مقایسه سولوشن پلاس و سولوشن سی اس

سلوشن سی اس

کامل ترین نرم افزار سازمانی

بهای لایسنس 10000000  تومان
مدیریت امور مالی
مدیریت تولید
مدیریت فروش و توزیع
مدیریت زنجیره ی تامین
مدیریت سرمایه های انسانی
مدیریت فروش و توزیع

سلوشن پلاس

کامل‌ترین نرم افزار برای شرکت های کوچک

بهای لایسنس 63000000 تومان
مدیریت امور مالی
مدیریت تولید
مدیریت فروش و توزیع
مدیریت زنجیره ی تامین
مدیریت سرمایه های انسانی
مدیریت فروش و توزیع

بعد از ثبت اطلاعات در سیستم فروش، کالا با الگویی مشخص وارد سیستم توزیع می‌شوند. نحوه توزیع، چگونگی توزیع، تجهیزات مورد نیاز برای توزیع و سایر موارد مربوط به توزیع و پخش، همه در نرم افزار توزیع هوشمند پارس رویال انجام می‌شوند.

درباره ما

شرکت پارس رویال، با بیش از 30 سال سابقه درخشان در ارائه راهکارهای سازمانی شخصی سازی شده برای طیف گسترده ای از کسب و کارها، در حوزه های تولید نرم افزار، مالی، فرآیند سازی، منابع انسانی، آموزش، استقرار، پشتیبانی و گسترش تجارت به مدد تجربه چندین ساله خود در صنعت نرم افزار ایران چشم به افق های بلند پیش رو دوخته است.

شبکه های اجتماعی

درخواست دمو سیستم فروش