سیستم تدارکات و تامین

وظیفه اصلی ماژول تدارکات و تامین سلوشن، ثبت و ضبط کالا ها و خدمات لازم برای خرید در شرکت‌ ها و سازمان‌ ها است. سیستم تدارکات و تامین سلوشن ارتباط نزدیکی با سیستم خزانه داری یا انبار پارس رویال دارد.

تمام دریافت‌ ها و پرداخت‌ هایی که با تامین کنندگان صورت می‌گیرد، در همین ماژول‌ انجام می‌شود. بنابراین، مجموعه اسنادی که در این بخش تولید می‌شود، همزمان در هر دو ماژول ثبت شده که به این ترتیب، شما را از تهیه نرم‌افزار های جداگانه و غیر یکپارچه بی‌نیاز می‌ کند.

ویژگی‌ ها

تعریف تامین کننده یا provider برای هر کالا یا سرویس مجزا
ثبت دقیق شرایط و جزییات برای هر یک از کالاها و تامین کننده ها
تعریف مراحل مختلف به تعداد دلخواه برای تبدیل هر سند

در نرم افزار تدارکات و تامین پارس رویال، کاربران می‌توانند به طور دقیق مشخص کنند که کدام تامین کننده، کدام سرویس ها را با چه شرایطی برای‌شان فراهم کرده است.

ویژگی‌ های برتر

چند ارزه بودن

امکان تعریف همزمان چند واحد پولی مختلف برای یک سفارش و تحلیل و مقایسه ارزش های یک سفارش با ارزهای مختلف. همچنین می‌توان ارزش لحظه این ارزها و نیز نسبت آن‌ها با یکدیگر را بررسی نمود.

تعریف فرآیند به صورت پیشرفته

اموال و دارایی هایی که هزینه نگهداری و تعمیرات آن ها برای استفاده در سال های مالی آتی برای شرکت توجه اقتصادی ندارند، عموما از دارایی های شرکت کنار گذاشته می‌شوند. این فرایند خارج کردن دارایی‌ها از شرکت، قبل از استهلاک کامل آن‌ها، نیاز به بررسی سود و زیان و صادر کردن اسناد آن دارد که همه آن‌ها در ماژول دارایی سلوشن مورد محاسبه قرار می‌گیرند.

ایجاد سِیرهای مختلف برای انواع امور مالی

از فرآیندهای خرید و فروش در سیستم سلوشن می‌توانند به تعداد دلخواه کاربران مرحله مختلف داشته باشند. درخواست کالا، ثبت و مدیریت، درخواست خرید در صورت نیاز به خرید، سفارش خرید، ارسال سفارش و .... بخشی از مراحلی هستند که می‌تواند توسط کاربر تعریف شود. در تمامی این مراحل می‌توان استعلامات مختلفی نیز تهیه کرد و در کنار این مراحل ثبت کرد. همچنین سفارش های دریافت شده در صورت نیاز می‌توانند در انبار ذخیره شوند که در این صورت، اطلاعات آن‌ها به صورت همزمان در ماژول انبار نیز ذخیره می‌شود. پس از تمامی این مراحل، با رعایت تمامی جزییات فاکتور مورد نظر صادر می‌شود.

نرم افزار تدارکات و تامین سلوشن در دو نسخه قابل ارائه است که با توجه به ابعاد کسب و کار خود و نیازی که دارید می‌توانید نسخه متناسب با خود را انتخاب کنید.

مقایسه سولوشن پلاس و سولوشن سی اس

سلوشن سی اس

کامل ترین نرم افزار سازمانی

بهای لایسنس 10000000  تومان
مدیریت امور مالی
مدیریت تولید
مدیریت فروش و توزیع
مدیریت زنجیره ی تامین
مدیریت سرمایه های انسانی
مدیریت فروش و توزیع

سلوشن پلاس

کامل‌ترین نرم افزار برای شرکت های کوچک

بهای لایسنس 60000000 تومان
مدیریت امور مالی
مدیریت تولید
مدیریت فروش و توزیع
مدیریت زنجیره ی تامین
مدیریت سرمایه های انسانی
مدیریت فروش و توزیع

فرم درخواست دمو نرم افزار تدارکات و تامین

درباره ما

شرکت پارس رویال، با بیش از 30 سال سابقه درخشان در ارائه راهکارهای سازمانی شخصی سازی شده برای طیف گسترده ای از کسب و کارها، در حوزه های تولید نرم افزار، مالی، فرآیند سازی، منابع انسانی، آموزش، استقرار، پشتیبانی و گسترش تجارت به مدد تجربه چندین ساله خود در صنعت نرم افزار ایران چشم به افق های بلند پیش رو دوخته است.

شبکه های اجتماعی

درخواست دمو سیستم تدارکات و تامین