راهکار جامع هوش تجاری برای کسب و کارها

سلوشن بی آی

هوش تجاری یا business intelligence  راهکاری است برای به تصویر کشیدن اطلاعات و داده هایی که مشاغل مختلف آ‌ن‌ها را جمع آوری و دسته بندی می‌کنند. وظیفه هوش تجاری، تحلیل و آنالیز داده‌ها در قالب های مختلف است. این قالب‌ها می‌توانند به صورت چارت، نقشه،  گراف و … ارائه شوند. بدین ترتیب، کاربران سلوشن بی آی می‌توانند تمامی این داده های خام را به صورت بصری در دسترس داشته باشند.

چرا سلوشن بی آی؟

شخصی سازی
امکان طراحی تمامی زیرساخت ها و ماژول ها متناسب با کسب و کار شما
فضای ابری
امکان استقرار و استفاده از راهکارهای سازمانی به صورت ابری
بدون پرداخت اضافی
امکان استفاده برای بی نهایت کاربر بدون هزینه اضافی
خدمات پس از فروش
پشتیبانی از کاربران در اسرع وقت؛ تلفنی، آنلاین و متنی

ابزارهای استفاده شده در سلوشن بی آی

با توجه به اهمیت موضوع هوش تجاری برای شرکت ها، شرکت های متعددی اقدام به توسعه خدمات در این حوزه نموده اند. این امر باعث ایجاد رقابتی نفس گیر میان شرکت های مطرح شده است بگونه ای که در سال های مختلف، صعود و نزول های متعددی در میان اقبال مشتریان به ابزارهای این حوزه مشاهده می شود. شرکت پارس رویال پس از تحقیق و بررسی‌های فراوان در میان ابزارهای مختلف و مقایسه مزیت ها و ضعف های این ابزارها، در نهایت تصمیم به استفاده از ابزارهای پکیج هوش تجاری مایکروسافت گرفت. این ابزارها شامل power BI – SSRS – SSAS – SSIS هستند.

نرم‌ افزار سلوشن بی آی مختص آن دسته از افرادی است که  می‌خواهند  علاوه بر صرفه جویی در دارایی ارزشمندی به نام زمان، فرصت‌های جدید تجاری را کشف و از آن‌ها حداکثر استفاده را بکنند. هوش تجاری کاربردهای مختلفی دارد که در میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع گزارش‌ ها

نرم‌افزار سلوشن بی آِی اطلاعات بخش‌های مختلف را در قالب گزارشات متعدد به کاربران خود می‌دهد. از انواع این گزارشات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

عملکرد فروش یک شاخص کلیدی است که برای اندازه گیری بخش های مختلف دپارتمان فروش استفاده می‌شود و به کمک آن، اثربخشی بخش های مختلف این دپارتمان مشخص می‌شود. از  زیرشاخه های این گزارشات می‎‌‌توان به عملکرد کلی فروش و گزارشات مقایسه‌ای فروش اشاره کرد. هر یک از این زیرشاخه ها خود دارای بخش های مختلفی هستند.

صورت مالی یک گزارش درون‌سازمانی یا برون‌سازمانی است که توسط شرکت‌های خصوصی یا نیمه‌خصوصی ارائه می‌شود. این گزارش اطلاعات جزیی و دقیق در مورد تمامی فعالیت‌های اقتصادی یک شرکت ارائه می‌کند که می‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها مانند بررسی سود  و زیان، هزینه های حاصل از تولید و فروش، صورت های مالی دوره ای و … کاربردی باشد. این گزارشات شامل زیرشاخه‌های گزارش عمومی مالی و گزارش‌های مقایسه‌ای مالی می‌باشد.

گزارشات مرتبط با منابع انسانی، اطلاعات کامل و دقیقی در مورد وضعیت نیروی انسانی یک کسب و کار به مدیران می‌دهند. این گزارش می‌تواند منبع دقیقی برای تحقیق و بررسی در مورد تعداد نیروی انسانی، میزان ساعات کار و میزان ساعات اضافه کار، نسبت نیروهای صف به ستاد، نسبت نیروهای مدیریتی به سایرین و … باشد.

کنترل موجودی از روش‌های مورد استفاده جهت اطمینان از حفظ سطح موجودی کالا می‌باشد. هدف از کنترل موجودی، بررسی و نگهداشت سطحی از موجودی است، که هزینه‌های سیستم را کمینه می‌کند. بخش مربوط به گزارشات مدیریت موجودی سلوشن بی آی پارس رویال اطلاعات مختلفی در مورد موجودی های کلی انبار، موجودی انبار به تفکیک برند، میزان ورودی و خروجی انبارها و ….

نمونه‌ داشبوردهای توسعه داده شده

نظرات مشتریان

آخرین مقالات

article

30 دقیقه مطالعه

داشبورد های منابع انسانی در هوش تجاری

داشبورد های منابع انسانی (HR) در هوش تجاری (BI) ابزارهای ضروری هستند که به متخصصان منابع انسانی و تصمیم گیرندگان بینش مهمی در مورد داده های نیروی کار و معیارهای مرتبط با منابع انسانی ارائه می دهند. این داشبوردها نمایش تلفیقی و بصری از جنبه های مختلف منابع انسانی را ارائه می دهند و سازمان […]

article

25 دقیقه مطالعه

داشبورد های بازاریابی و فروش

داشبوردهای فروش در هوش تجاری (BI) ابزارهای قدرتمندی هستند که برای ارائه بینش جامع به سازمان ها در مورد عملکرد فروش خود طراحی شده اند. این داشبوردها نمایشی بصری از معیارهای کلیدی فروش را ارائه می‌دهند و شرکت‌ها را قادر می‌سازند تا تصمیمات مبتنی بر داده‌ بگیرند و استراتژی‌های فروش خود را ارتقا دهند. آنها […]

article

15 دقیقه مطالعه

انواع روش های لود داده در پیاده سازی هوش تجاری

بارگذاری داده (Data Loading) یکی از اساسی ترین فرآیندها در پیاده سازی هوش تجاری (BI) است که شامل استخراج، تبدیل، و بارگذاری (ETL) داده ها از منابع مختلف داده به یک مخزن متمرکز و یا معمولاً یک انبار داده است. هدف اصلی بارگذاری داده ها در BI جمع آوری، سازماندهی و آماده سازی داده ها برای […]

درباره ما

شرکت پارس رویال، با بیش از 30 سال سابقه درخشان در ارائه راهکارهای سازمانی شخصی سازی شده برای طیف گسترده ای از کسب و کارها، در حوزه های تولید نرم افزار، مالی، فرآیند سازی، منابع انسانی، آموزش، استقرار، پشتیبانی و گسترش تجارت به مدد تجربه چندین ساله خود در صنعت نرم افزار ایران چشم به افق های بلند پیش رو دوخته است.

شبکه های اجتماعی

درخواست دمو سلوشن بی آی